Пародонтологія

пародонтологияПародонтологія, як один з розділів стоматології, здійснює діагностику, лікування та профілактику захворювань опорного апарату зуба (пародонту). Захворювання пародонту поширені широко. Дослідження показують, що практично у кожної людини після 35 років в тій чи іншій мірі є прояви подібних захворювань, які призводять до рухливості і втрати зубів, якщо вчасно не почати лікування. Підступність захворювання в тому, що воно не проявляє себе довгі роки. Важливо використовувати сучасні методи лікування та профілактики захворювань пародонту, які дозволяють успішно вилікувати пародонтит на ранніх стадіях, зупинити важку форму перебігу і запобігти можливі загострення.

Для початку необхідно визначити причину захворювання: провести ретельну діагностику, а також визначиться з процесом лікування. Залежно від причини виникнення захворювання ясен, це може бути:

  • Лікування неінвазивними методами -на початкових стадіях захворювання ясен застосовується чищенням зубів і їх коренів, а також їх поліруванням . У результаті ясна на початковій стадії захворювання набувають здорового, нормального вигляду, розвиток хвороби ясен припиняється;
  • Лікування медикаментозними методами: зазвичай використовується в комплексі з іншим типом - нехірургічним або хірургічним лікуванням. Також, до цього типу належить прийом антибіотиків, які усувають або призупиняють запальні процеси і допомагають почати повноцінне лікування, профілактику;
  • Лікування інвазивними методами –до них входить обробка ясна і коренів зубів за допомогою лазера, а також очищення та видалення пародонтальних кишень.

Для лікування захворювань ясен є багато різних способів - як активних, так і щадних. Але, найпростіше - попередити проблему. Тому, пропонуємо Вам рекомендації наших фахівців з приводу профілактики хвороб ясен. Тому, якщо у вас є схильність до захворювань ясен або ви лікували їх раніше, варто ретельно доглядати за своїми зубами, яснами і не забувати про профілактику. Обов'язковою частиною профілактики повинні бути:

  • Чищення зубів два рази в день. Це допоможе видалити із зубів і їх коренів м'який наліт, який складно усунути за допомогою класичних полоскань.
  • Чистка прорізів між зубами за допомогою зубної нитки (флоси) або йоржика. Згадане вище полоскання і зубочистки не можуть усунути всі залишки їжі, тому після сніданку, обіду і вечері варто приділити увагу своїм зубам і видалити все непотрібне зубною ниткою або йоржиком.
  • правильне харчування. Однією з причин виникнення хвороби ясен стає саме незбалансоване харчування, відсутність необхідних мікроелементів і твердої їжі.

І, основне - навіть при дотриманні всіх цих рекомендацій обов'язковою частиною профілактики повинен бути контроль фахівця - стоматолога -пародонтолога.

Тому при виникненні перших симптомів звертайтеся до фахівців Центру стоматології «Медея», які своєчасно і якісно нададуть Вам кваліфіковану допомогу!