ДИТЯЧА СТОМАТОЛОГІЯ

ДИТЯЧА СТОМАТОЛОГІЯ спрямована не лише на лікування постійних зубів у дітей. Її основна мета догляд і лікування молочних зубів, які є основою майбутнього здоров’я дитини.
Необхідно піклуватися про здоров’я зубів дітей з наймолодшого віку. Формування зубів у дитини починається ще в утробі матері, але прорізування зубів відбувається приблизно з шостого місяця життя. Вже після появи перших зубчиків бажано показати малюка стоматологу.


З першого року дитини необхідно відвідувати стоматолога один раз в три місяці. Дуже важливо, щоб це був один і той же фахівець. Малюк звикає до лікаря і до клініки, в результаті його переживання зводяться до мінімуму. Якщо дитина з найменшого віку відвідує стоматолога, то в свідомому віці це легко закріплюється як норма.
Починаючи з 7 років, особливу увагу слід звернути на профілактику карієсу постійних зубів і усунення неправильного прикусу. Найефективніший метод профілактики — герметизація фіссур (природних емалевих складок на зубах). Для цього не потрібно буде робити ні укол, ні навіть користуватися бормашиною, а карієс на цьому зубі вже не розвинеться. Також використовується методика профілактики карієсу — глибоке фторування, в результаті якої відбувається довготривале збагачення емалі зубів фтором. Ваша дитина не боятиметься зубного лікаря, просто тому, що не знатиме зубного болю.
У цьому віці головна складність - мотивувати дитину методично стежити за зубами. Вирішальну роль тут відіграє, звичайно ж, приклад батьків. Якщо ви самі із задоволенням регулярно чистите зуби, та ще і вигадуєте якесь заохочення для малюка, - то проблем з карієсом не повинно бути.
Під час лікування стоматолог в ігровій формі розкаже про правила гігієни порожнини рота, зробить якісне знеболення, ретельно пролікує зубки. І дитина без страху буде відвідувати стоматолога і надалі!